Naše další nabídka: Francouzská polynésie Ostrov Reunion Ostrovy v karibiku Venezuela Kostarika Mexiko Jordánsko Austrálie a Nový Zéland Indický Oceán Emiráty Bali Motivační zájezdy Lyžování v Alpách

 

HOTELY V NABÍDCE

Dubai Beach – Jumeirah

AL QASR MADINAT JUMEIRAH

BURJ AL ARAB
JUMEIRAH BEACH HOTEL
HABTOOR GRAND RESORT & SPA

JEBEL ALI HOTEL & SPA
LE ROYAL MERIDIEN BEACH

RITZ - CARLTON DUBAI
SHERATON JUMEIRAH BEACH

Dubai City

CHELSEA HOTEL
DUBAI PALM HOTEL
HAWTHORN HOTEL

HILTON DUBAI CREEK
HYATT REGENCY

KPORTE INN
MAYFAIR HOTEL

METROPOLITAN DEIRA

ORCHID HOTEL

PANORAMA

RIVIERA
ROYALTON HOTEL

SAVOY APARTMENTS & HOTEL
THE HOLIDAY INN DOWNTOWN

Sharjah

BEACH HOTEL SHARJAH
GOLDEN BEACH MOTEL

GRAND HOTEL SHARJAH

LOU LOU´A BEACH RESORT

SHARJAH CARLTON HOTEL

AJMAN KEMPINSKI HOTEL
HATTA FORT HOTEL
THE OCEANIC HOTEL

UMM AL QUWAIN BEACH HOTEL

 

 

 

 

 

Kontakt & rezervace

 

informace, kalkulace,
plán cesty, rezervace
 

Jan Zeman
zeman@campana.cz

( 604 200 252

 

 

 

Přímořský stát v jihozápadní Asii, na jihovýchodě Arabského poloostrova při pobřeží Perského zálivu. Spojené arabské emiráty se skládají ze 7 emirátů (šejchátů) a jejich dependencí: Abú Zabí (Abu Dhabi), Adžmán (Ajman) s Manamou, Dubaj (Dubai), Fudžajra (Fujeira), Umm al-Kuvajn (Umm al Qiwain) a Šardžá (Sharjah) s Chór Fakkánem (Khor Fakkan), k nimž se v roce 1972 připojil ještě Rás al-Chajma (Ras al Khaima). Roku 1820 uzavřelo 7 emirátů patřících k Ománu smlouvu s britskou Východoindickou společností, která Britům zajistila kontrolu pobřeží. Došlo tak k rozdělení území Ománu, kde vznikly jednak Ománský a Maskatský sultanát, jednak zmíněné emiráty na severním pobřeží. Nejprve dostaly jméno Pirátské pobřeží a poté Smluvní Omán (Smluvní státy, Trucial States). Po nové smlouvě s Británií , v níž se odřekl provozování pirátství výměnou za britskou ochranu, se stal Smluvní Omán roku 1892 britským protektorátem. Roku 1971 byl na území Smluvního Ománu proklamován nezávislý stát Spojené arabské emiráty, k němuž v roce 1972 přistoupil jako sedmý člen Ras al-Chalma. V jejich čele stojí prezident volený radou složenou ze všech 7 emírů.


Oficiální název:
Al-Imarát al-Arabíja al-Muttahida

Rozloha: 77 700 km2 bez ostrovů, 83 600 km2 s ostrovy

Hlavní město: Abu Dhabi (cca 0,6 mil. obyvatel)

Počet obyvatel: 3,7 mil. (poslední odhad ke konci roku 2002)

Úřední, resp.užívané jazyky: arabština, užívání angličtiny je běžné v obchodních stycích a používá se při komunikaci mezi rozdílnými etnickými komunitami. Rozšířený je také jazyk Hindu, Malayam, Farsi a Urdu vzhledem ke značnému počtu expatriantů z Indie (800 tis.), Iránu a Pákistánu (600 tis.).

Měna: 1 emirátský dirham (AED) = 100 filsů, 1 USD = 3,673 AED

Časový posun: + 3 hod.

Státní zřízení: Emiráty

Náboženství: Státním náboženstvím je islám;

většina obyvatelstva se hlásí k sunnitskému směru, cca 20% se hlásí k směru šíitskému; ostatní náboženství (hinduismus, křesťanství) nejsou podporována, ale jsou tolerována.

Podnebí: Po většinu roku horké a vlhké podnebí s mírnými zimami. V letních měsících se teploty pohybují kolem 35 – 40 C, v zimě pak kolem 22 – 25 C.

Administrativně-správní členění: Země se člení na sedm emirátů: Abu Dhabi, Dubai, Sharjah, Ajman, Umm al-Qaiwain, Fujairah a Ras al-Khaimah.

 

Dubaj

 

Území Dubai a Arabských Emirátů v období dávné historie bylo obýváno arabskými kočovnými kmeny a bylo pod nadvládou většinou Perské říše.Ve středověku oblast Peského zálivu vzrostla jako místo na cestě spojující Evropu a Východní Asii ,která byla zdrojem hedvábí,koření a dalšího orientálního zboží.Nejprve se o území zajímali Portugalci , kteří byli po té donuceni ustoupit a moc v oblasti převzali Britové , jejichž hlavním zájmem bylo kontrolovat námořní cesty pro cestu jejich lodí do Indie. Místní kmeny však často napadaly britské lodě a Britové na oplátku pořádaly výpravy do vnitrozemí.Britové v r.1853 uzavřely s místními vládci dohodu a celá oblast byla známá pod názvem Smluvní Omán.Po 2.světové válce byla dána území autonomie .V r.1971 byly založeny Spojené Arabské Emiráty jako federativní svazek nezávislých emirátů.


Dubai Creek & Museum

 

Dubajský záliv neboli creek, v originále zvaný Al-Chor, se zařezává 10km do pouště. Asi neexistuje typičtější pohled na Dubaj než ze břehu místního zálivu, který je lemovám několika moderními mrakodrapy. V kontrastu s nimi brázdí vlny zálivu desítky místních tradičních plavidel - lodí abra, které jediné zajišťují dopravu z jednoho břehu na druhý.

 

Pevnost Al-Fahidi, ve které sídlí Dubajské muzeum, byla zbudována před 150 lety, když Dubaj ovládl kmen Bani Yas. Dlouhou dobu sloužila jako strážní a obranná pevnost a sídlo panovníka. Je to nejstarší dochovaná stavba v Dubaji. V roce 1970 prošla pevnost nákladnou rekonstrukcí a změnila se v muzeum, které je dnes oprávněně jedním z nejnavštěvovanějších míst ve městě.


Deira & Bur Dubai


Deira
je část Dubaje ležící na pravém břehu Dubajského zálivu. Nejlépe by se dala charakterizovat jako komerční část města, protože právě v Deiře najdeme spoustu souků - tržišť, na kterých je k dostání opradu všechno a dokonce za dost výhodné ceny, které sem přitáhly za obchodem i spoustu ruských obchodníků a tudíž nejsou vyjímkou obchody s nápisy v azbuce. Deira ale nejsou jen obchody. Najdeme tu plno hotelů, moderní golfový klub s hlavní budovou ve tvaru tradiční lodě Dhow a také stále se rozrůstající mezinárodní letiště.


Bur Dubai
leží na levém břehu Dubajského zálivu. Je o dost větší než protější Deira a stále se velmi dynamicky rozrůstá. Jestliže v Deiře najdeme obchody a trhy, v Bur Dubaji najdeme spíše banky a sídla nejrůznějších společností a úřadů, velký přístav a také nekonečné pláže táhnoucí se daleko za město až k populárnímu hotelu Chicago ve tvaru plachty. Kromě toho najdeme v Bur Dubaji i jakési starobylé nádro - pevnost Al-Fahidi, což je vůbec nejstarší dochovaná stavba v Dubaji.


Abu Dhabi


Abú Dhabi je hlavním městem Spojených arabských emirátů. Pokud je Dubai přirovnávána k Paříži nebo Hongkongu, pak je Abú Dhabi srovnáváno se Singapurem. Vládce emirátu investuje velké prostředky do udržování zeleně a úprav veřejných prostranství. Noční život je zde oproti Dubaji klidnější, alkohol je dovoleno podávat ve vybraných restauracích a ve všech hotelech, kde jsou organizovány také večerní programy. Rovněž nákupy jsou zde klidnější a ceny oproti Dubaji výhodnější zejména pro maloodběratele. Pláže a moře jsou zde stejně krásné jako v Dubaji. Za shlédnutí stojí muzeum petrochemie či některé z kulturních událostí, jichž ve městě probíhá celá řada.

 

CAMPANATOUR v.o.s., Kdyně, Náměstí 131, 345 06, tel: 379 732 772, fax: 379 731 072, email: campana@campana.cz

 

Ceny jsou kalkulovány v kurzu 1 USD = 17 Kč, 1 EUR = 24 Kč, při prodeji bude použit aktuální kurz.

 

CAMPANATOUR s.r.o. (založeno 1990) zajišťuje cesty na přání na míru pro jednotlivce i skupiny.

Vyžádejte si kompletní nabídku dovolené včetně letenky, ubytování a dalších služeb.