Naše další nabídka: Francouzská polynésie Ostrov Reunion Ostrovy v karibiku Venezuela Kostarika Mexiko Jordánsko Austrálie a Nový Zéland Indický Oceán Emiráty Bali Motivační zájezdy Lyžování v Alpách
 
 

tento web provozuje


HOTLINE

informace, kalkulace,
plán cesty, rezervace
 

Jan Zeman
zeman@campana.cz

( 604 200 252
 

www.campana.cz

 

 

Jsme členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur

 

 

 

Geografické informace

Poloha: jihovýchodní Asie

Oficiální název: Indonéská republika

Hlavní město: Jakarta a zároveň největší město

Nejvyšší hora: Puncak Jaya (5.030 m n.m)

Nejdelší řeka: Kapuas (1.400 km)

Přírodní nebezpečí: cyklony, záplavy, sucha, tsunami, zemětřesení, lensí požáry, vulkanická činnost

Úřední jazyk: indonéština

Náboženství: muslimové 87%, křesťané 10%, hinduisté 2%

Průmysl: potravinářský, tabákový, stojní, chemický

Zemědělství: pěstování rýže, kukuřice, batatu, luštěnin, cukrové třtin,y zeleniny, ovocce, tabáku, kávy, čaje, koření, kakaa, palmy olejné, kaučuku, chov skotu, prasat, ovcí, koz, drůbeže, rybolov

Měna: Indonéská rupie (IDR) = 10 senú

Doporučujeme klientům směnit si sebou nepoškozené vyšší dolarové bankovky. Směnárny účtují vyšší poplatky za poškozené a menší bankovky. Bankovky nesmí být starší než z roku 1999.

Platební karty: VISA, Eurocard, Mastercard, Maestro

Za placení kartami nutno počítat s vysokými transakčními poplatky, doporučuje se hotovost.

Klimatické podmínky: Ideální pro návštěvu je srpen a září, suché počasí  červen-září, období dešťů prosinec-březen.

Orientační ceny

Ceny základních potravin jsou srovnatelné s cenami v ČR. Je zde síť mezinárodních fast food restaurací, ve kterých je stravování bezpečné. Mezinárodní hotely jsou zárukou kvality a hygieny. Není vhodné pít vodu z neznámého zdroje. Doporučujeme pít pouze balenou vodu,která je zde velmi levná.

Indonéská kuchyně je velmi rozmanitá, od ostré (především Padang) po sladkou. V křesťanských oblastech si můžeme dopřát vepřové, v muslimských převážně kuřecí, hovězí a ryby. Při stravování na ulici je třeba dbát jisté opatrnosti, obecně platí,že jídla tepelně upravovaná před vámi jsou zdraví neškodná a bezpečná.

 

Ceny (namátkově):

Coca cola: IDR 6400

Džus: IDR 10000

Voda: IDR 1000

Toastový chléb: IDR 4000

Bageta: IDR 3000

Sýr 200 gr: IDR 8000

Menu v restauraci: 15000-30000 IDR

Pohled do ČR: 6400 IDR

Internet je dostupný ve všech turistických  oblastech a větších městech od 4000 IDR/hodinu.

Malebná rýžová políčka, městečka s uměleckými dílnami, krásné tanečnice, chrámové slavnosti, desetitisíce hinduistických chrámů, azurové moře, bílé pláže, sopky, okouzlující a milí lidé – ano to je Bali nejznámější ostrov Indonésie plný legend, starobylých zvyků, které se uchovaly až do současnosti.

 

Elephant Cave

Bali – nazývané „Ostrov bohů“ je součástí indonéského souostroví s jeho pět tisíc kilometrů dlouhým řetězcem více než sedmdesáti tisíc ostrovů, které leží mezi Malajsií na západě a Austrálií na východě. Leží východně od ostrova Jávy v souostroví Malé Sundy jen několik stupňů pod rovníkem. Patří mezi nejpopulárnější a turisticky nejnavštěvovanější destinace v Indonésii.

Svojí rozlohou je ostrov malý, nedosahuje ani 150 km z jednoho konce na druhý, je sopečného původu a obdařen nesmírně úrodnou půdou, z níž převážnou část tvoří terasovitá políčka.Vnitrozemí ostrova je hornaté tvořené dvěma sopečnými krátery – posvátným Gunung Agung a Nátur se stejnojmenným jezerem.

 

Pláž na Bali

Bali nabízí 400 km překrásných pláží, které jsou místy přerušované divoce rozeklanými pobřežními skalami a pobřeží je místy vystaveno obrovským příbojovým vlnám Indického oceánu. Jedním z nejvýznamnějších mořských chrámů na Bali je Tana Lot. Jeho svatyně stojí na skále, která je kolem dokola obklopena vodou a hlídaná před špatnými silami a vetřelci jedovatými mořskými hady. Také obdivovatelé netopýřích jeskyní si přijdou na své v Goa Lawah, asi 9 km od Klungkungu. Stropy jeskyní jsou posety tisíci netopýrů . Nádherné korálové útesy a tropické ryby proslavily jinak malý ostrůvek Menjangan na západním pobřeží Bali.

Co se týče kultury Bali zůstalo jedinou hinduistickou společností v jihovýchodní Asii a bohatý náboženský život zasahuje do všech oblastí

současného života.

Pobřežní útesy na Bali

 

Elektřina: 220 V, zásuvky shodné jako v ČR


Vízová povinnost:
Pro cestování na Bali je nutné vízum a platný pas ČR s minimální platností 6 měsíců.


Nákup a suvenýry:
V malých obchodech a na tržištích je zvykem smlouvat a je to bráno spíše v přátelském duchu a s úsměvem. Typické jsou ručně tkané látky, kabely, klobouky, cigaretová pouzdra, dózy, ubrusy, batikované látky, výrobky ze stříbra, vyřezávané předměty, výrobky z rohoviny a hadí  kůže.

 

Zajímavá místa:

 

Bedugul (Bali, Indonésie)

Bali

rýžové terasy, hinduistické chrámy, tropický ráj.


Denpasar

nejdůležitější město ostrova, jehož centrum tvoří náměstí Puputan s parkem. Za návštěvu stojí Balijské muzeum se sbírkou masek,dřevořezeb a předmětů ze života domorodců. Velmi poutavé obřady se konají v chrámu Pura Jagatnatha. V těsné blízkosti Denpasaru se nachází nejkrásnější a také nejnavštěvovanější mořský chrám Pura Tana Lot a také dva královské paláce Puri Agnung a Puti Ankar.


Ubud

městečko Ubud je srdcem Bali, nacházejí se tu prastaré královské chrámy, monumentální paláce a vesnička řemesel. Za návštěvu stojí musea Puri Lukisana Neka se sbírkou děl místních umělců. Významným místem je také komplex dvou desítek chrámů Besakih, které se nacházejí na svazích sopky Agung a některé z nich jsou dva tisíce let staré.

CAMPANATOUR v.o.s., Kdyně, Náměstí 131, 345 06, tel: 379 732 772, fax: 379 731 072, email: campana@campana.cz

Ceny jsou kalkulovány v kurzu 1 USD = 17 Kč, 1 EUR = 24 Kč, při prodeji bude použit aktuální kurz.

CAMPANATOUR s.r.o. (založeno 1990) zajišťuje cesty na přání na míru pro jednotlivce i skupiny.

Vyžádejte si kompletní nabídku dovolené včetně letenky, ubytování a dalších služeb.